Aras web seminerleri ve atölye çalışmaları

SEEBURGER Aras Innovator’a yönelik süreç odaklı PLM danışmanlık hizmetlerini çok sayıda İnternet seminerleri ve atölye çalışmalarıyla destekliyor

Aras PLM yazılımı için bütünsel danışmanlık

Bretten, 19. Eylül 2012 –    Açık kaynak kodlu Aras PLM yazılımı için kapsamlı danışmanlık hizmetleri sunan SEEBURGER, mükemmel ve modüler danışmanlık hizmetlerini, İnternet seminerleriyle destekliyor.

Aras performans odaklı şirketlere, inovasyon, işbirliği ve koordinasyonu küresel ölçekte geliştirmelerini sağlayan açık kaynak kodlu PLM (Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi) Çözümü sunmaktadır. Aras PLM Çözümü tüm Ürün Yaşam Döngüsü boyunca gerek duyulan Program Yönetimi (Program Management), Ürün Mühendisliği (Product Engineering) ve Kalite Planlama (Quality Planning) gibi kapsamlı işe hazır uygulamaları ile şirketlerin stratejik iş girişimlerini geniş bir ürün yelpazesiyle desteklemektedir.

Şirketler açık kaynak kodlu Aras PLM yazılımıyla lisans ücreti ödemeden kendine özgü PLM projelerini gerçekleştirebiliyorlar. Aras; Ürün Ağaçları, CAD Dosya Yönetimi, Konfigürasyon, Doküman, Mühendislik Değişim Yönetimi, Çevresel Uyumluluk, Moda ve Tekstil Veri Yönetimi, Formül ve Reçete, Ürün Maliyet, Ürün Veri Yönetimi ve Ürün Yaşam Döngüsü, Pro-gram ve Proje Yönetimi, Kalite Planlama ve Kontrol, Fiyatlandırma Süreç Yönetimi, Kanunsal Uyumluluk, Risk ve Tedarik Zinciri Yönetimi ve System Mühendisliği gibi detaylı fonksiyonlar da sunuyor.

SEEBURGER Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) bölümü müdürü Dr. Mühendis Şeref Erkayhan, sunulan internet seminerlerinin özellikle Aras PLM yazılımı fonksiyonlarını daha iyi anlamaya yönelik olduğunu bildirerek, aşağıdaki internet seminerlerinin “Aras Ürün Mühendisliği Çözümünü” kullanabilmek için gerekli temel bilgi ve becerileri öğrettiğini söyledi.
  • Aras Ürün Mühendisliği Çözümüne (Product Engineering) Genel Bakış
  • Aras ile Parça ve Dokuman Oluşturmak
  • Ürün Ağaçları (BOM) Oluşturma ve Tasarım Hedeflerine Maliyet Eklemek
  • Aras PLM Mühendislik Değişim Yönetimi
  • İmalat ve Tedarikte Dış Kaynak Kullanımı
İnternet seminerlerinde Havacılık & Savunma, Otomotiv, Sanayi Üreticileri, Beyaz Eşya, Gemi-Yat İnşa Sanayi, Tüketici Ürünler, Enerji, Moda & Textil, Yiyecek ve İçecek, Kamu Kurumları, Sağlık, Yüksek Teknoloji Ürünleri, Tıbbi Cihazlar ve İlaç endüstrisinden gelen şirketler hedefleniyor.

Seminerler ücretsiz ve PLM/PDM-Proje Müdürü, Ürün Geliştirme Müdürü, Konstruksiyon Şefi, Kalite Kontrol Uzmanı, Üretim Müdürü, IT Müdürü veya benzer bir konumda olan kişilere açık olarak sunuluyor. Detaylı bilgi için http://www.seeburger.com.tr/etkinlikler.html.

Aras Türkiye Üniversite Programı

Aras şirketinin Türkiye’deki iş ortağı olan SEEBURGER, Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) ve Ürün Veri Yönetimi (PDM) alanında Türkiye’deki araştırmaları desteklemek, bu alanda Türkiye üretim endüstri-sinin beklentilerine yönelik yeni PDM/PLM yazılımları geliştirirken, öğrencilere de eğitim amaçlı PLM yazılımı sunmayı amaçlayan “Aras Türkiye Üniversite Programını” başlattı. Program Türkiye’de Üniverstite-lerin özellikle Mühedislik Fakültelerine (Bilgisayar, Elektrik ve Elektronik, Endüstri ve Makina Mühendisliği vb.) yönelik ve PLM/PDM alanında kullanılan teknik yabancı dilin Türkçe’sinin yaygınlaşmasını da amaçlıyor. Detaylı bilgiler için plm@seeburger.de.

SEEBURGER hakkında
Süreçlerin entegrasyonu konusunda dünya çapında uzman olan SEEBURGER’in port-foyünde; B2B, Elektronik Veri Değişimi (EDI), Yönetilen Dosya Transferi (MFT), üretim endüstrisi ve enerji sektörüne özel SAP süreçlerini görüntülüme ve Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) ile Ürün Veri Yönetimi (PDM) gibi çözümler yer almaktadır.

8.800`ün üzerinde projeyle SEEBURGER, geniş sektörel uzmanlığı ve 25 yıla varan deneyimleriyle Beiersdorf, Bosch, EnBW, E.ON IT, Heidelberger Druckmaschinen, Inter-sport, Lidl, Osram, Siemens, s.Oliver, Schiesser, RWE, Volkswagen gibi şirketlere hizmet vermektedir. 1986 yılında Bretten’de kurulan ve SAP ile iş ortaklığı olan SEEBURGER’in, başta Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika olmak üzere dünya çapında 19 şubesi bulunmaktadır. www.seeburger.com.tr

Aras hakkında
Aras, dünyada tek kurumsal açık kaynak kodlu Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) yazılımın lider sağlayıcısıdır. Aras PLM yazılımını lisans ücreti olmaksızın sunmaktadır. Motorola, Freudenberg, GE, Hitachi, Lockheed Martin, Textron and TEVA Pharmaceuticals gibi şirketler Aras PLM yazılımını kullanmaktadırlar. Aras’ın küresel merkezi Andover, Mass, USA’da bulunmaktadır. Detaylı bilgi için www.aras.com web sitesini veya Twitter’den @aras_plm adresini takip ediniz.